- Retrospektiva
- O PARTIGIANO!
- Panevroposki partizanski film
- 25. oktober do 4. december 2019
- Österreichisches Filmmuseum, Augustinerstraße 1, 1010 Dunaj
Skupna retrospektiva mednarodnega filmskeega festivala Viennale in Avstrijskega filmskega muzeja se pod naslovom„O partigiano!“ posveča bogati tradiciji partizanskega filma.
Program:
- 1 homme de trop (Shock Troops), Costa-Gavras, France/Italy, 1967
- Akcja pod Arsenałem (Operation Arsenal), Jan Łomnicki, Poland, 1978
- Atentát (Assassination), Jiří Sequens, Czechoslovakia (Czech Republic), 1965
- Balada o trobenti in oblaku (The Ballad of the Trumpet and the Cloud), France Štiglic, Yugoslavia (Slovenia), 1961
- La Bataille du rail (The Battle of the Rails), René Clément, France, 1946
- Bitka na Neretvi (The Battle of Neretva), Veljko Bulajić, Yugoslavia (Bosnia and Herzegovina), 1969
- Blekitny krzyz (Men of Blue Cross), Andrzej Munk, Poland, 1955
- Corbari, Valentino Orsini, Italy, 1970
- Čerez kladbišče (Through the Graveyard), Viktor Turov, Soviet Union (Belarus), 1964
- Diverzanti(Demolition Squad), Hajrudin Krvavac, Yugoslavia (Bosnia and Herzegovina), 1967
- Dolina miru (Valley of Peace), France Štiglic, Yugoslavia (Slovenia), 1956
- Am Galgen hängt die Liebe (Twenty Brave Men), Edwin Zbonek, Germany, 1960
- Hajka (Manhunt), Živojin Pavlović, Yugoslavia (Serbia), 1977
- Idi i smotri (Come and See), Elem Klimov, Soviet Union (Belarus), 1985
- Kad čuješ zvona (When You Hear the Bells), Antun Vrdoljak, Yugoslavia (Croatia), 1969
- Kanal, Andrzej Wajda, Poland, 1957
- Kapitán Dabač (Captain Dabač), Pal’o Bielik, Czechoslovakia (Slovakia), 1959
- Kozara, Veljko Bulajić, Yugoslavia (Bosnia and Herzegovina), 1962
- Makedonski del od peklot (Macedonian Part of Hell), Vatroslav Mimica, Yugoslavia (Macedonia), 1971
- Molodaja gvardija (The Young Guard), Sergej Gerasimov, Soviet Union (Russia) 1948
- Muži bez křídel (Man without Wings), František Čap, Czechoslovakia (Czech Republic), 1946
- Nasvidenje v naslednji vojni (Farewell until the Next War), Živojin Pavlović, Yugoslavia (Slovenia), 1980
- Ne okreći se, sine (Don’t Look Back, My Son), Branko Bauer, Yugoslavia (Croatia), 1956
- Ni liv (Nine Lives), Arne Skouen, Norway, 1957
- Nusja dhe shtetrrethimi (The Bride and the Curfew), Kristaq Mitro & Ibrahim Muçaj, Albania, 1978
- ’O sole mio, Giacomo Gentilomo, Italy, 1946
- Ouranos (Glory Sky), Takis Kanellopoulos, Greece, 1962
- Proverka na dorogah (Trial on the Road), Aleksej German, Soviet Union (Russia), 1971
- Le quattro giornate di Napoli (The Four Days of Naples), Nanni Loy, Italy, 1962
- Raduga (Rainbow), Mark Donskoj, Soviet Union (Ukraine), 1944
- De røde enge (The Red Meadows), Bodil Ipsen & Lau Lauritzen Jr., Denmark, 1945
- Roma città aperta (Rome, Open City), Roberto Rossellini, Italy, 1946
- Sekretar rajkoma (The District Secretary), Ivan Pirijev, Soviet Union (Russia), 1942
- Gli sbandati (The Abandoned), Francesco Maselli, Italy, 1955
- Slavnij malij (A Good Lad), Boris Barnet, Soviet Union (Russia), 1942
- Sovist (Conciousness), Vladimir Denišenko, Soviet Union (Ukraine), 1968
- Sutjeska (Battle of Sutjeska), Stipe Delić, Yugoslavia (Bosnia and Herzegovina), 1973
- Trenutki odločitve (Moments of Decision), František Čap, Yugoslavia (Slovenia), 1955
- U gori raste zelen bor (The Pine Tree in the Mountain), Antun Vrdoljak, Yugoslavia (Croaria), 1971
- Valter brani Sarajevo (Valter Defends Sarajevo), Hajrudin Krvavac, Yugoslavia (Bosnia and Herzegovina), 1972
- Zvony pre bosých (The Bells Toll for the Barefooted), Stanislav Barabáš, Czechoslovakia (Slovakia), 1965